|
|
Výročí
Blíží se uzávěrka 3. série úloh FYKOSu a VÝFUKu | 2011-12-26 | Připomínáme: 16. ledna 2012 je uzávěrka pro odevzdání třetí série úloh letošního ročníku FYKOSu (Fyzikální korespondenční seminář – http://fykos.cz) a VÝFUKu (http://vyfuk.fykos.cz/ – obdoba FYKOSu určená pro žáky ZŠ). |
Nový videonávod "Studium pohybu skákajícího míče" | 2011-12-12 |  Do sekce materiály přibyl videonávod Studium pohybu skákajícího míče. Pomocí ultrazvukového senzoru Vernier Go!Motion (sonaru) lze snadno a rychle získat grafy polohy, rychlosti a zrychlení sledovaného objektu. Na tomto experimentu se žáci kromě práce s grafy mohou naučit mnoho dalších věcí (tlumený periodický pohyb, přeměna kinetické, elastické a polohové energie, odporová síla, vztlaková síla, Newtonovy zákony, ...). K dispozici jsou rovněž náměty na činnosti se žáky.
Videonávod vytvořila Lucie Filipenská ve spolupráci s Pavlem Böhmem a Jakubem Jermářem. |
Měníme mapové podklady v sekci Exkurze | 2011-11-27 | Kvůli změnám v licenční politice Google (zpoplatnění některých služeb) měníme mapové podklady v sekci Exkurze – nyní budeme využívat služeb Mapy.cz, které jsou pro nás i nadále zdarma.
V případě, že zaznamenáte jakékoli nesrovnalosti, prosím, kontaktujte nás na fyzweb@mff.cuni.cz. |
Blíží se uzávěrka 2. série úloh FYKOSu a VÝFUKu | 2011-11-26 | Připomínáme: 5. prosince 2011 je uzávěrka pro odevzdání druhé série úloh letošního ročníku FYKOSu (Fyzikální korespondenční seminář – http://fykos.cz) a VÝFUKu (http://vyfuk.fykos.cz/ – obdoba FYKOSu určená pro žáky ZŠ). |
Zimní škola badatelsky orientované výuky fyziky | 2011-11-08 | Zveme Vás na zimní školu, která se koná ve dnech 2. – 3. prosince 2011 na půdě Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci a je určena učitelům fyziky základních a středních škol a studentům učitelství fyziky. Účast na akci je zdarma, občerstvení a ubytování bude zajištěno. Počet účastníků je omezen.
Podívejte se na program zimní školy (PDF).
V případě zájmu se hlašte co nejdříve na email: eva.chalupova@msmt.cz |
|