FyzWeb  procházky Prahou

Procházka první - Starým městem

Tato procházka Vás zavede k Pražskému orloji, podíváte se na Pražský poledník a pamětní desku věnovanou Albertu Einsteinovi, navštívíme hrob Tycha Braha. Pak se Pařížskou ulicí vydáme k Židovské radnici. Cestou od ní směrem ke Klementinu se zastavíme v Městské knihovně, kde najdeme „nekonečný sloup“. Chvilku se zdržíme v Klementinu a naši procházku zakončíme při pamětní desce Johanna Keplera.

Procházka druhá

V další z našich procházek se podíváme na zajímavá místa Nového i Starého Města. Procházku začneme v Muzeu policie, zastavíme u budovy Matematicko-fyzikální fakulty, pak navštívíme pamětní desku Alberta Einsteina. Na Karlově náměstí se podíváme na Foucaultovo kyvadlo, pamětní desku věnovanou Christianu Dopplerovi a na etalon pražského loktu. Pak se přesuneme k pamětní desce Aloise Senefeldra a naši procházku zakončíme na Ovocném trhu.

Procházka třetí

V průběhu této naší procházky se opět podíváme na zajímavá místa spojená s fyzikou na Petříně a jeho okolí. Projedeme se lanovou dráhou, navštívíme Štefánikovu hvězdárnu a zrcadlové bludiště, a ti, kteří se nebojí výšek, vylezou na Petřínskou rozhlednu. Procházku pak zakončíme na Strahovském nádvoří.

Procházka čtvrtá

Tuto naši procházku začneme v Muzeu MHD ve Střešovicích. Podíváme se na společní sochu Tychona Brahe a Johannese Keplera, uslyšíme zvonkohru z Lorety, navštívíme Nový svět, změříme loket na Hradčanské radnici, podíváme se na nejstarší sluneční hodiny v Praze, projdeme se nádvořím Pražského hradu a procházku zakončíme u letohrádku Belveder při zpívající fontáně.

Procházka pátá

V průběhu této procházky se projdeme ostrovem Štvanice a podíváme se na jeho zajímavá místa. Začneme Hlávkovým mostem, po kterém se při cestě na ostrov projdeme. Pak se podíváme na vodní elektrárnu, Helmovský jez, projdeme se kolem Negrelliho viaduktu a procházku zakončíme u plavebních komor.